امروز جمعه  ۱۷ آذر ۱۴۰۲
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت هلال تاکید کرد:

مولدسازی شرکت های هلال احمر با هدف خدمت‌رسانی به مردم

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت هلال با تاکید بر روند فعالیت‌های این مجموعه بر پایه مولدسازی، از نقش محوری تولید محصولات این شرکت در دو حوزه کشاورزی و دامپروری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی‌شرکت سرمایه‌گذاری هلال‌احمر؛ مدیرعامل شرکت کشت و صنعت هلال نیشابور با اشاره به اهم فعالیت های این شرکت بیان کرد: این مجموعه مشتمل بر ۱۰ مجموعه کشاورزی و دامپروری در ۵ استان کشور یعنی خراسان رضوی، خوزستان، فارس، لرستان و کرمانشاه بوده و به طور کلی با مالکیت و مدیریت قریب به دو هزار هکتار زمین در سال 1387 تاسیس شده است.

وی اظهار کرد: این مجموعه با در نظر گرفتن سیاست های کلی کشور و لحاظ کردن شرایط بازار و شاخص های اقتصادی تلاش دارد گامی مهم و اساسی در حوزه کشاورزی و دامپروری و همچنین ارتقای بهره‌ وری،کارآیی و افزایش تولید در موضوع کشاورزی دامپروری بردارد.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت هلال با بیان اینکه اکثر اراضی  این شرکت در حوزه کشاورزی قرار دارد گفت: عمده محصولات تولیدی حوزه کشاورزی این شرکت سالانه شامل بیش از 100 تن جو ،  600 تن گندم ، 10 هزار تن ذرت علوفه ای ،  800 تن کاه ، 200 تن کلزا،  500 تن تریتیکاله و 220 تن زیتون است.

وی در ادامه تاکید کرد: این مجموعه با بیش از ۱۰۰ هکتار باغ پسته ۴ ساله در نیشابور، دارای یکی از بزرگترین باغات پسته منطقه است که امید است با به ثمر نشستن و تولید اقتصادی این باغ این مجموعه نقش مهمی در تولید این محصول صادراتی ایفا کند.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت هلال با اشاره به تنوع محصولات دامی و کشاورزی در این مجموعه گفت: برخورداری و تملک بیش از 2000 هکتار زمین زراعی که در گستره وسیعی از سطح کشور قرار دارد به همراه باغات مرغوب موجود در گستره جغرافیایی تحت مدیریت این شرکت، باعث شده تا این مجموعه از تنوع محصولات کشاورزی برخوردار باشد.

وی تصریح کرد: این مجموعه مفتخر است با تولید سالانه بیش از 13 هزار تن محصولات کشاورزی از قبیل گندم، جو، ذرت علوفه‌ای، کلزا، زیتون، مرکبات، خرما و پسته نقش موثری در کمک به تامین امنیت غذایی کشور ایفا کند.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت هلال با اشاره به وجود بیش از 5000 راس گاو نژاد هلشتاین با خلوص بیش از 99 درصد در این شرکت افزود: به طور کلی این مجموعه سالانه موفق به تولید بیش از 19 هزار و 800 تن شیر می‌شود که با تفسیر این موضوع، تولید شیر با کیفیت جهت فرآوری و ارسال به کارخانجات معتبر باعث شده تا شرکت کشت و صنعت هلال با تولید این محصول نقش محوری در زنجیره غذایی منطقه داشته باشد.

وی تاکید کرد: وجود واحد 1000 راسی پرواربندی دام نر جهت ارائه گوشت با کیفیت به بازار به میزان تولید سالانه نزدیک به 584 تن گوشت از مهمترین فعالیت های شرکت جهت ایجاد ارزش افزوده، تامین امنیت غذایی و نیازهای جامعه است.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت هلال تاکید کرد: باید توجه داشت که شرکت سرمایه‌گذاری هلال‌احمر و زیرمجموعه‌های آن، این اقدامات را در راستای مولدسازی شرکت‌های تابعه جمعیت هلال احمر انجام داده و در تلاش است تا از این مسیر منابع مالی مورد نیاز برای ماموریت های مهم در حوزه‌های امدادی، بهداشتی و درمانی جمعیت را تامین کند.

مشاهده ۷۰
/
۱۴۰۲/۰۲/۱۳- ۱۲:۲۲
/
0
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1402 - 12:22
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه