امروز جمعه  ۱۷ آذر ۱۴۰۲

بیش از یک دهه تلاش برای خدمت به مردم در شرکت سرمایه‌گذاری هلال‌احمر

شرکت سرمایه‌گذاری هلال‌احمر ایران به‌عنوان یکی از بازوهای اقتصادی جمعیت هلال‌احمر، فعالیت خود را از سال 1386 آغاز کرده است؛ همچنین دو شرکت «صنایع نساجی و کشت و صنعت هلال» که از زیرمجموعه‌های این هلدینگ هستند فعالیتشان را بر پایه تولید و خدمت به مردم انجام و ارائه می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی‌شرکت سرمایه‌گذاری هلال‌احمر، این شرکت به عنوان یکی از بازوهای اقتصادی جمعیت هلال‌احمر از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز کرد، «سازمان‌دهی، تمرکز و مدیریت کلان فعالیت‌های اقتصادی شرکت‌های تابعه‌ی جمعیت به همراه نظارت و ارزیابی عملکرد آنها» هم به‌عنوان اهداف اصلی این مجموعه تعریف شده است. در همین راستا تولید و ارائه خدمات برای عامه مردم به‌ویژه نیازمندان و آسیب‌دیدگان در حوادث در مسیر اهداف اصلی دو شرکت “صنایع نساجی و کشت و صنعت هلال” که از زیرمجموعه‌های این هلدینگ هستند قرار گرفته است.

اغلب فرآورده‌های تولیدی صنایع نساجی هلال از جنس انسان‌دوستانه و التیام بخشی بر درد نیازمندان بوده؛ چادر امدادی، پوشاک، پتو، کیف کمک‌های اولیه و سایر اقلام زیستی و امدادی از نمونه محصولاتی است که برای کمک‌رسانی در حوادث و بحران‌هایی نظیر سیل، زلزله، برف و کولاک در این شرکت تولید می‌شود. صنایع نساجی هلال ایران در سال ۱۴۰۱ توانسته بالغ بر ۵۴ هزار چادر امدادی، ۲۶۳ هزار تخته پتوی نمدی، ۴۲ هزار ثوب پوشاک، ۳ هزار ست پزشکی و کیف کمک‌های اولیه و دیگر محصولات مورد نیاز حادثه‌دیدگان و همچنین طبیعتگردها را تولید کند. روندی که برای رسیدن به خودکفایی در بحث تولید مطابق با شعار سال طی می‌شود.

از سویی دیگر هم شرکت کشت و صنعت هلال با داشتن ۱۰ مجموعه کشاورزی و دامپروری در ۵ استان فعالیتش را بر پایه تولید محصولات انجام و ادامه می‌دهد. این مجموعه نیز با در نظر گرفتن سیاست‌های کلی کشور و لحاظ کردن شرایط بازار و شاخص‌های اقتصادی تلاش دارد گامی مهم و اساسی برای ارتقای بهره‌وری، کارایی و افزایش تولید در دو بخش کشاورزی و دامپروری بردارد. این شرکت به طور متوسط سالانه حدود ۱۰ هزار تُن محصولات کشاورزی و باغی شامل گندم، جو، کُلزا، انواع مرکبات و دیگر محصولات را تولید می‌کند، همچنین بخش دامپروری شرکت شامل گله ۵ هزار رأسی با خلوص ژنتیکی بیش از ۹۹ درصد (۱۵۰۰ دام دوشا) به طور متوسط در سال ۲۰ هزار تُن شیر تولید می‌کند.

در واقع شاکله اصلی خدمت به مردم، سرمایه‌گذاری با برنامه برای ثمربخشی مفید و سودبخش به نفع قشرهای مختلف جامعه است؛ به همین منظور هم شرکت سرمایه‌گذاری هلال‌احمر تولید و تامین محصولات مورد نیاز مردم نظیر اقلام زیستی، امدادی، ورزشی، تفریحی و … را در دستور کار قرار داده تا با بالاترین کیفیت این محصولات را تامین و در اختیار مخاطبان آنها قرار دهد.

برای آشنایی با شرکت سرمایه گذاری هلال احمر ایران کلیپ تهیه شده با موضوع خدمات دو شرکت «صنایع نساجی و کشت و صنعت هلال را اینجا ببینید.

مشاهده ۴۸
/
۱۴۰۲/۰۲/۱۶- ۱۱:۳۲
/
0
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است
لینک کوتاه