امروز جمعه  ۱۷ آذر ۱۴۰۲

شرکت ساختمانی هلال ایرانیان

به منظور طراحی و اجرای پروژه های عمرانی، شرکت سرمایه‌گذاری هلال احمر ایران  در سال 89  اقدام به تاسیس شرکتی جهت ورود به حوزه کسب و کار ساختمان کرد. به این منظور شرکت ساختمانی هلال ایرانیان (سهامی خاص)  تحت شماره 392974 و شناسه ملی  10320427231 در سازمان ثبت  اسناد و املاک کشور به ثبت رسید که  هدف از تشکیل آن “طرح و نظارت و اجراء و انجام تمامی عملیات، مطالعات و مشاوره و خدمات ساختمانی و ابنیه و تأسیساتی و عمرانی و راه‌سازی به هر نحو که ممکن  باشد و مشارکت در سرمایه‌گذاری سایر شرکت‌ها و انجام همه موضوعاتی که جهت پیشبرد اهداف شرکت لازم باشد” تبیین شد.

  • معرفی حوزه ساختمان

صنعت ساختمان در ایران همواره یکی از چالش برانگیزترین و حساسترین حوزه‌های سرمایه‌گذاری و سیاست­گذاری بوده و عوامل مختلف کلان اقتصادی مانند قیمت نفت، عرضه پول، رشد اقتصادی، نوسانات نرخ تورم، بازارهای جایگزین و … بر روی قیمت مسکن و مستغلات تأثیرگذار بوده است. اهمیت بخش املاک و مستغلات به لحاظ امکانات بالقوه رشد، اشتغال‌زایی و درآمدزایی، برای اقتصاد کشور بسیار زیاد  بوده و صنعت املاک و مستغلات یکی از مصرف‌کنندگان عمده مصالح واسطه‌ای است.

باتوجه به اینکه بخش اعظم سرمایه‌های شرکت، به‌صورت اراضی و املاک در شهرهای مختلف کشور بوده است، شرکت با انجام مطالعات کارشناسی تمام تلاش خود را جهت استفاده بهینه از این دارایی‌­ها، نوسازی و به‌سازی آن‌ها کرده است.

در این خصوص شرکت با بهره‌برداری از مشاوران مجرب اقدام به تعریف پروژه‌هایی با کاربری‌های مختلف در املاک مذکور کرده است. در مجموع حدود 400،000 مترمربع برای کل پروژه‌ها زیربنا تعریف شده که از این میزان حدود 196.370مترمربع در دست اجرا بوده و معادل حدود 49% از کل زیربنای تعریف شده است.

  • پروژه‌های در مرحله اجرای شرکت

عنوان       زیربنا (متر مربع)       توضیحات

مجتمع تجاری مهاباد                37233    اجرا با مشارکت بخش خصوصی

مجتمع تجاری اداری بیرجند     15705    اجرا از محل منابع داخلی و تهاتر

مجتمع تجاری اداری اردبیل     45900    اجرا با مشارکت بخش خصوصی

مجتمع اداری طالقانی               30486    اجرا از محل منابع داخلی و تهاتر

مجتمع مسکونی ازگل              60446    اجرا از محل منابع داخلی، تهاتر و مشارکت مدنی

کلینیک مهاباد          6600       اجرا برای جمعیت هلال احمر

جمع کل 370,196                 —

افتخارات

شرکت ساختمانی هلال ایرانیان( سهامی خاص) تاکنون دستاوردهای مختلفی را کسب کرده که اهم آن‌ها عبارت‌اند از:

  • کسب گواهی صلاحیت پیمانکاری از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور (شرکت ساختمانی)
  • کسب گواهی عضویت از انجمن صنفی کارفرمایی (شرکت ساختمانی)
  • برپایی نمایشگاه خدمات و دستاوردهای مجموعه سرمایه گذاری هلال احمر ایران، بازدید و تقدیر مسئولین مختلف کشوری و لشکری (شرکت سرمایه‌گذاری و همه شرکت‌های تابعه)
  • تعریف و اجرای حدود 400.000 متربع پروژه های ساختمانی و سرمایه گذاری در قالب 20 پروژه در استان‌های مختلف کشور